tr Turkish
tr Turkish

Kanal Tedavisi (Endodonti)

Kanal Tedavisi (Endodonti)

Pek çok hastanın diş hekimi korkusuna sebep olmuş kötü kanal tedavisi hikayeleri günümüzde yerini ağrısız, kısa süren ve gerekli şartlar sağlandığı durumda ömür boyu sağlıklı bir şekilde ağızda kalan kanal tedavilerine bırakmıştır. Komplike olsun yada olmasın, uzman hekimler tarafından yapılan kanal tedavileri tekrarlayan enfeksiyon riskini ve yeni bir tedavi ihtiyacını azaltmaktadır.

Güncel teknolojilerden kök kanal boyu uzunluğunun tespiti için kullanılan ‘apeks locater’ ve kanalların genişletilmesinde kullanılan ‘rotary sistemler’ kanal tedavilerinin daha kısa sürede ve konforlu bir şekilde tamamlanmasına olanak vermektedirler.

‘Endodent’ isminin çıkış noktası olan kanal tedavileri, kanal tedavisi uzmanı ünvanına sahip ve kliniğimizin kurucu ortağı Neslihan Güleryüz tarafından yapılmaktadır.

Kanal tedavisi hakkında daha detaylı bilgi edinmek ve merak ettiğiniz soruların cevabını bulmak için Merak Ettikleriniz başlığı altındaki Sık Sorulan Sorular – Kanal Tedavisi bölümümüzü inceleyebilirsiniz.