Neslihan Güleryüz

Diş Doktoru

Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinden 2007 yılında mezun oldu. Aynı yıl Marmara Üniversitesi Diş Hastalıkları ve Tedavisi Anabilim Dalı’nda başladığı akademik kariyerini 2011 yılında Dr. Med. Dent ünvanını alarak bitirdi. Mezuniyetinden itibaren çeşitli kliniklerde Kanal Tedavisi Uzmanı (Endodontist) olarak görev aldı.


Restoratif diş hekimliği eğitimi de almış olan hekimimiz, seramik ve kompozit lamina uygulamaları, lazerle diş beyazlatma, diş hekimliğinde lazer kullanımı, kanal tedavisinde güncel tedaviler ve teknolojik gelişmeler gibi gelişime açık konularla ilgilenmektedir. Estetik dişhekimliğinin tüm aşamaları ile ilgilenen hekimimiz, zirkonyum kaplama, e-max tam seramik ve implant üstü kaplamalarla ilgili yoğun olarak çalışmaktadır. Cerrahi, ortodonti ve pedodonti konularında alanında uzman hekim kadrosu ile ortaklaşa çalışmaktadır.


Tez konusu olan beyazlatma uygulamaları üzerine klinik ve laboratuar çalışmaları mevcuttur.

Özel zamanlarında seyahat etmekten, yeni filmleri izlemekten hoşlanan  Dr. Neslihan Güleryüz resim sanatına ve edebiyata ilgi duymaktadır. Doktorumuz evlidir ve bir kız, bir erkek çocuk annesidir.


Mesleğini 16 yıldır başarıyla sürdüren hekimimiz, klinik çalışmalarını 2012 yılında İstanbul Kadıköy’de kendi kurduğu Endodent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’nde sürdürmektedir. Kanal tedavisi uzmanı olmasının yanında tüm branşlarda uzman bir kadro ile hastalarına butik diş hekimliği hizmeti sunmaktadır.


Mesleki açıdan başarılı olduğu yönleri, yenilikleri takip ederek hastalarına kaliteli bir hizmet sunarken, her birini ailesinden kabul edip empati duygusu ile dental fobi oluşturmadan şifa vermek ve onlara daha özgüvenli bir hayat sürebilecekleri estetik seviyesinde bir gülüşe kavuşturma çabasıdır. 


Pek çok farklı alanda eğitim,kurs ve kongreye katılmış, her geçen sene bunlara yenisini eklemeyi kendisine misyon edinmiştir.


Üye Olunan Dernekler
Türk Endodonti Derneği (TED)
İstanbul Diş Hekimleri Odası (İDO)
Türk Diş Hekimleri Birliği (TDB)
Estetik Diş Hekimliği Akademisi Derneği (EDAD)
Diş Hekimliği Lazer Akademisi Derneği (DİLAD)

Hekimimizin kaleme aldığı ve faydalı bilgilerin yer aldığı bilgilendirmelere Merak Ettikleriniz başlığı altından ulaşabilirsiniz.