Diş Beyazlatma (Bleaching)

Diş beyazlatma ‘Bleaching’, yüzeysel temizlik işlemleriyle giderilemeyen, dişlerin yapısından kaynaklanan ve kötü görünüme yol açan renklenmelerin çeşitli yöntemler kullanılarak giderilmesi işlemidir. Diş beyazlatma günümüzde evde ve ofiste olmak üzere iki farklı şekilde uygulanmaktadır.

Ofis tipi uygulamada hastaya klinik şartlarda hekim tarafından yaklaşık yarım saatlik bir seans içinde özel bir beyazlatma cihazı yardımıyla beyazlatma jelleri uygulanır. Ev tipi beyazlatmada hastadan alınan ölçüye göre plaklar hazırlanır ve hasta beyazlatma jelini evde kendisi uygular. Beyazlatmada kalıcı sonuç elde etmek için ofis tipi beyazlatma ile beraber ev tipini de uygulamak tavsiye edilmektedir.

Kliniğimizde ofis tipi diş beyazlatma işlemi özel bir cihaz aracılığı ile gerçekleştirilmekte ve hastanın daha kalıcı bir sonuç elde etmesi amaçlandığında tedavi ev tipi diş beyazlatma ile de desteklenmektedir. Diş beyazlatma işlemi ile ilgili sık sorulan soruların yanıtlarına web sitemizin Sık Sorulan Sorular – Diş Beyazlatma başlığı altından ulaşabilirsiniz.

Endodent Ağız ve Diş Sağlığı © 2012
Site içeriğinde bulunan bilgiler destek sağlamak içindir.
Diş hekiminin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi, tanı ve teşhis koyması yerine geçmez.